vrijdag 4 november 2016

Kijkdoos


Hallo iedereen!

Voor beeldend moest ik een les voorbereiden.
Ik heb gekozen om met de kinderen een kijkdoos te maken.

Ik heb hiervoor gekozen omdat, ik het zelf vroeger heel leuk vond om een kijkdoos te maken (stiekem vind ik het nog steeds leuk)

Het zou super leuk zijn, als ik zelf de les een keer kan geven, want ik vind het persoonlijk een hele leuke les.

Het doel van de les is dat kinderen een kijkdoos kunnen maken m.b.v echt materiaal.

Veel knutsel groetjes,

Juf Suzan

Hieronder vinden jullie mijn lesvoorbereiding:






















Bronnen:
- Louwers, J (2000-2005). www.lesidee.nl. Geraadpleegd op 4 november 2016, http://www.lesidee.nl/oudedoos/vakken78/beeldendevorming.htm






donderdag 3 november 2016

Stekelhaar & Basgitaar

Hoi allemaal!

Voor muziek moest ik een liedje inzingen.
Nu is het dus zo, dat ik niet heel goed kan zingen, maar ik heb mijn uiterste best gedaan!

Het liedje dat ik heb gekozen heet: Stekelhaar & basgitaar. 
Ik heb dit liedje uit Eigen-wijs gehaald. De melodie heb ik van Youtube gehaald.

Bij het ingezongen liedje moesten we ook een lesvoorbereiding maken.
We moesten een specifieke methode gebruiken om het liedje te leren aan de kinderen:
De weggeef methode.

Het principe van de weggeefmethode is, dat de kinderen eerst de laatste regel leren. Ik zingt het lied voor en zij zingen de laatste regel mee. Zo gaan we door, totdat de kinderen het hele liedje kennen. De kinderen krijgen, daarom ook geen tekst. Anders kunnen ze afkijken en dat is niet de bedoeling.

Lesdoel: Aan het einde van de lensactiviteit kunnen de kinderen zelfstandig het liedje 'Stekelhaar & Basgitaar' zingen.

Veel plezier met luisteren.


Muzikale groetjes,

Juf Suzan


Hieronder vinden jullie het audio bericht met het ingezongen liedje en mijn lesvoorbereiding.






Bronnnen:
- Meester Ewoud (2015, 21 mei) onbekend - Stekelhaar en basgitaar. opgevraagd van
https://www.youtube.com/watch?v=TWCwEJQlh2Y 
- Haverkorst, F; Lei van der, R ; Noordam, L (2009). Eigenwijs. Bron: SMV




maandag 31 oktober 2016

Luistervragen muziek

Hallo allemaal!
Voor muziek moest ik luistervragen bedenken
bij een liedje.

Het liedje dat ik heb gekozen is:
Zeven heksen…



Hieronder vind je de uitleg, van hoe je het kunt
toepassen in de klas.

Introductie fase:
Ik begin de les met het beschrijven hoe ik denk dat een heks eruit ziet.
Daarna vraag ik aan de kinderen, hoe zij denken, hoe een heks eruit ziet. 
Samen met de kinderen vergelijken we de verschillende antwoorden.
Ik vertel aan de kinderen dat we naar een liedje gaan luisteren, zeven heksen. Ik geef aan, dat ik 
vragen ga stellen over het liedje. 
Ik vertel de kinderen het lesdoel: Aan het einde van de lesactiviteit 
kunnen de kinderen vragen beantwoorden aan de hand van een liedje.


Uitleg:
Belangrijk tijdens deze les is, dat de kinderen weten wat er van hen verwacht wordt.
Ik herhaal daarom ook eerst weer de regels die gelden in de klas.
 Hieronder zie je de volgde stappen van de les:
Stap 1Voor het liedje, stel ik de vraag volgende vragen:
-          Hoeveel heksen? (7 heksen)
-          Wat doen de heksen? (dansen)
Stap 2: Ik laat het liedje horen. 
Stap 3: Ik bespreek samen met de kinderen de antwoorden.
Stap 4: Ik stel nieuwe vragen over het liedje:
-          Wat maken de heksen? (een soepje)
-          Wat doen ze in de soep? (spinnenkop met spruitjes en knekel met kandij)
Stap 5: Laat het liedje nog een keer horen.
Stap 6: Ik laat de kinderen eerst in het groepje overleggen, wat de antwoorden kunnen zijn.
Stap 7: Ik bespreek de antwoorden klassikaal.
Stap 8: Als beweging: Laat ik de kinderen zelf de heksen spelen.
-          Boze/gemene heks
-          Lieve/vrolijke heks
-          Verdrietige heks
(De jongens zijn geen heken, maar tovenaars)
Bij elk soort heks hoort een deuntje:
·       Boze/gemene heks : à the sims 4 enraged (instant buttons)
·       Lieve/vrolijke heks : à because i am happy (instant buttons)
·       Verdrietige heks : à Sad moment (instant buttons)


Afsluiting:
Ik bespreek samen met de kinderen de les. Ik geef aan wat goed ging en wat beter kon.
(Door complimenten en feedback te geven)
Ik vertel aan de kinderen wat de volgende les is en wat ze moeten doen. 




Ik hoop dat jullie het een leuke les vinden!



Griezelige groetje,

Juf Suzan



Bronnen:
Babba2203(2011, 3 juni) onbekend - zes heksen (animatie). opgevraagd van
https://www.youtube.com/watch?v=xfsX-pvIcW8&t=31s
- Haverkorst, F ; Lei van der, R ; Noordam, L (2009). Eigenwijs. Bron: SMV



zaterdag 29 oktober 2016

Monument der wachtende


Hallo allemaal,

Voor mijn laatste beeldend les, moest ik een beeldje kleien van een wachtend persoon.
Ik vond het een leuke opdracht, want kleien is wel goed te doen. Wat ook heel fijn bij kleien is, dat je gemakkelijk iets kan veranderen als je iets fout hebt gedaan. Dat kan je niet bij tekenen of schilderen.

Ik hoop dat jullie het een leuk beeldje vinden, want ik vind haar goed gelukt.

Veel groetjes,

Juf Suzan



Hieronder kan je de reflectie van mijn beeldje vinden.



zaterdag 22 oktober 2016

Grafische partituur


Ben ik weer!

Dit keer moest ik voor muziek een grafische partituur maken.
Een grafische partituur is een vorm van muzieknotatie.
In een partituur kan je de klanken en het verloop van een muziekstuk aflezen.

Hieronder zie kan je mijn grafische partituur zien.
















Hoe ik mijn grafische partituur kan toepassen in de klas is als volgt:
Als eerst laat je het blad zien aan de kinderen en vraagt wat de kinderen denken wat het is.
Per ding leg ik uit wat de bedoeling en doe ik alle instrumenten voor. (een voor een)

Daarna verdeel ik de kinderen in 4 groepen. (deze groepjes zijn al van te voren gemaakt)

Elk groepje heeft een eigen instrument. (ook dit is al van ten voren bepaald)
Bij mij zijn dat:  
-          Handen (klappen)
-          Trommel
-          Triangel
-          Bellenrekje

Het stappenplan om het uit te voeren:
Een voor een laat ik de groepjes het uitvoeren. (Dus niet allemaal tergelijker tijd)
1.       Handen
2.       Trommel
3.       Triangel
4.       bellenrekje
Als dat gebeurt is, doen we er twee te gelijk.
1.       Handen en trommel
2.       Triangel en bellenrekje
3.       Handen en triangel
4.       Trommel en bellenrekje
Uiteindelijk doen alle 4 de groepjes het tegelijkertijd.

Als dit goed gaat, dan kan ik altijd nog de instrumenten doordraaien.
(Hoe er doorgedraaid wordt, is al van ten voren bepaald)

Het ligt aan de kinderen of we het vanaf het begin doen of per 2 of allemaal tegelijkertijd.


Dit was het weer voor vandaag.
Tot de volgende keer!

Muzikale groetjes,

Juf Suzan


vrijdag 14 oktober 2016

Bozbezbozzel


Hallo allemaal,

Voor mijn beeldend les moest ik een Bozbezbozzel maken.
Nu hoor ik jullie al denken: Wat is dat?
Een Bozbezbozzel is een fantasie dier en, omdat het een fantasiedier is, kan je zelf bepalen hoe het eruit ziet. Een belangrijk puntje was, dat we geen plakband of lijm mochten gebruiken tijdens het maken van ons dier.

Ik heb deze opdracht samen gedaan met Jeanine Dros. Ons fantasie dier hebben wij een andere naam gegeven namelijk: Humespodeidon.
We hebben het vernoemd naar Griekse goden: Humes; de God van handel en de boodschapper van de goden en Poseidon; de God van de zee.

Persoonlijk ben ik er trots op! Ik vind het goed gelukt.
Ik hoop jullie ook.

Vrolijke groetjes,

Juf Suzan


Hieronder kan je mijn reflectie zien van ons fantasiedier.





zondag 2 oktober 2016

Het Loch Ness Monster

Daar ben ik weer!

Voor mijn beeldend moesten wij het Loch Ness monster tekenen, in een ansichtkaart.
Ik vond het persoonlijk best wel lastig om te verzinnen hoe het Loch Ness monster eruit ziet. Voor inspiratie heb ik plaatjes op het internet gezocht.

Uiteindelijke lijkt mijn monster wel een beetje op het Loch Ness monster, die gebruikt is in een kinderserie die ik vroeger altijd keek. Misschien ken je het wel: Phineas and Ferb.
Zij hebben ooit een aflevering gehad, dat ze opzoek gingen naar het Loch Ness monster. Hun Loch Ness monster bleek heel lief te zijn. In mijn versie is hij alleen een klein beetje enger, want dat was deel van de opdracht.

We hebben deze opdracht uitgevoerd door gebruik te maken van ecoline en Indische inkt. Dit geeft een heel cool effect. We moesten alleen wel heel voorzichtig werken, want het is erg moeilijk om uit je kleding te krijgen.

Ik vind het uiteindelijk wel een leuke ansichtkaart geworden. Ik hoop jullie ook!

Groetjes van juf Suzan